• servisman
  • 20 Aug 2016
  • DVB-T
Na Slovensko príde veľká česká konkurencia pre Markízu a JOJ!

Česká komerčná skupina Prima bude vysielať aj na Slovensku. Veľká väčšina operátorov pritom už teraz u nás ponúka jej programy určené pre Česko, teraz pripravuje špecializovaný kanál pre náš trh.
Prima TV potvrdila, že stanicu u nás pripravuje. Prevádzkovateľ pozemného vysielania už s touto televíziou rokoval.

Prima: Pripravujeme nový kanál

„Spustenie vysielania Prima International na Slovensku je aktuálne v štádiu príprav a plánovania,“ potvrdila riaditeľka korporátnej a internej PR komunikácie FTV Prima Gabriela Semová.
Zatiaľ nie je známe, aký obsah Prima International bude vysielať. Môže ísť o vlastnú tvorbu, ale aj akvizície, ktoré by musela televízia pre Slovensko nakúpiť, ak ich už nevlastní. Program by mal byť okrem pozemného DVB-T šíriteľný aj cez satelit, káblovky a IPTV služby. Závisí to od dohody vysielateľa s operátormi

Bude asi zadarmo

Je možné, že nový program Primy bude v DVB-T dostupný bezplatne. Okamžite sa tak dostane k pomerne vysokému počtu divákov. Ako primárny zdroj televíznych staníc uvádza DVB-T približne desatina domácností. Na druhom a ďalšom televízore ho má podľa Towercomu prijímať tretina ľudí.

Šírenie programu cez celoplošnú DVB-T sieť Towercomu môže Primu stáť viac ako dva milióny eur ročne. Ide o najdrahšiu formu šírenia.