• servisman
  • 23 Mar 2015
  • DVB-S
Úpravy Showbox Vitamin na Enigma 2

 

Po vzájomnej dohode s fy SAPRO prevádzam úpravy Showbox Vitamin 5000HD - rozšírenie o NAND pamäť + hardwarové opravy a úpravy súvisiace s týmto krokom. Súčasťou prerábky je aj inštalácia poslednej dostupnej enigmy (nie však konfigurácia čítačky, alebo cardshare !!).
Cena je stanovená na:

  1. 18 € pri osobnej návšteve,(čas potrebný na úpravu cca 20-30 min) alebo
  2. 18 € + poštovné náklady (kurier UPS) pri zaslaní poštou

Pred tým ako sa rozhodnete poslať prijímač na úpravu rozhodne vyskúšajte USB verziu, ak prijímač spoľahlivo nabehne a bude fungovať minimálne 30 minút bez pozorovateľných výpadkov obrazu, alebo zvuku, pripadne reštartov a zelených obrazoviek môžte to poslať na úpravu.. Nezabudnite pribaliť aj diaľkové ovládanie, ako aj lístok so spiatočnou doručovacou adresou vrátane telefonického kontaktu na Vás. Značne tým urýchlite doručenie balíka kurierovi UPS, prípadne aj ja zvyknem kontaktovať zákazníka v prípade nejasností.

Každý box pred úpravou je testovaný s pôvodným image minimálne 2 hodiny, následne sa nahrá funkčná USB verzia enigmy a až po ďaľších 2 hodinách bezproblémového chodu sa pristupuje k otvoreniu boxu a vlastnej preábke - HW úprave. Robí sa to preto, lebo podaktorí podnikaví jedinci si túto službu pomýlili s charitou a zaslali 3 a viacročné ročné polofunkčné boxy, ktoré maju problém nabootovať s originál imagenieto ešte z enigmou. Mal som však aj prípady ze boli zhrdzavené prekovy na DPS. Pri takýchto problémoch kontaktujem vždy zákazníka pre daľši postup.

Pár postrehov z posledných dní:

Box 1 rok výroby 02/2011 , doska rev. 1.2 - zaslaný na prerábku originál image ide, po nahrati enigmy problem už pri boote - neustale zelenáče, na 5 krat nabehne enigma, nesmie sa ale nič zmenit - dokonca ani jazyk, inak nasleduje pád celeho boxu. Status: nerentabilná oprava (2xRAM + Flash)

Box 2 rok výroby 01/2010, doska rev.1.1 - špecialitka, box sám o sebe nenabehol pri zapnutí do siete (možno až na 5-6 krát pri vyťahovaní a zasúvaní sieťovej vidlice ). Po nabehnutí výpadok HDMI cca po 10-15 minutách. Cez SCART je to po cely čas OK Zákazník tento problém ani nepostrehol, pretože celý čas má box bud v stanby mode, alebo zapnuty. Status: nerentabilná oprava (procesor + per. obvody)